Στο κυνήγι της πρωτιάς,ΠΑΟΚ-ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ 2-2

Ο ΠΑΟΚ έκανε τα μέγιστα στην έδρα του ωστόσο δεν μπορούσε να πάρει την νίκη από την Αμπερντίν.Εξασφάλισε με τον βαθμό την πρόκριση τουλάχιστον στα μπαράζ αλλά θα αντιμετωπίσει ταυτόχρονα την Άιντραχτ για την πρωτιά του ομίλου

Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο ΠΑΟΚ είχε την κατοχή μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο ωστόσο η Άμπερντιν προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με σκόρερ τον Ντουκ καθώς νίκησε τον Κοτάρσκι με σουτ μέσα από την περιοχή.Άμεση ήταν η απάντηση του ΠΑΟΚ καθώς ο Ντεσπότοβ βρήκε τον Τάισον μέσα στην περιοχή ο οποίος με πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-1.Από εκείνο το σημείο και μετά ο ΠΑΟΚ πάλεψε για  να βρεθεί μπροστά στο σκορ η καλύτερη στιγμή ήταν το σουτ του Μπράντον Τόμας που απομάκρυνε ο γκολκίπερ της Αμπερντίν.

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυναμικά και καλύτερα στο δεύτερο μέρος έχοντας δύο τελικές στην εστία από Κωνσταντέλια.Ο Σαματτά που είχε περάσει ως αλλαγή έκανε το 2-1 με κεφαλιά μέσα στην περιοχή όμως 3 λεπτά νωρίτερα ένα φάουλ καταλογίστηκε στην Αμπερντίν και ο Μακγκράθ εκτέλεσε άμεσα και ισοφάρισε για την σκωτσέζικη ομάδα.Στην επόμενη φάση ο ΠΑΟΚ πήρε πέναλτι μετά από ανατροπή πάνω στον Κουλιεράκη ωστόσο ο διαιτητής στο var άλλαξε την απόφαση του και ακύρωσε την παράβαση.