Αλ Ντουχαϊλ - Παναθηναϊκός 0-1: Πρώτη νίκη με πειστική εμφάνιση

Ανώτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ήταν ο Παναθηναϊκός απέναντι στην Αλ Ντουχαιλ και με γκολ του Αϊτόρ επιβλήθηκε 1-0, στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του στην Αυστρία.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ήταν κυρίαρχος, έχοντας το μεγαλύτερο μέρος της κατοχής με καλή κυκλοφορία της μπάλας και αρκετές επικίνδυνες ευκαιρίες. Σκόρερ για τους πρασίνους ο Αϊτόρ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 43 λεπτό, με τους Παλάσιος, Καρλίτος, Αϊτόρ να αποτελούν συνεχή κίνδυνο για την άμυνα την Αλ Ντουχάιλ.  Στο δεύτερο ημίχρονο βρισκόταν συνεχώς στην περιοχή του αντιπάλου, πιέζοντας αρκετά ψηλά και ανακτώντας την κατοχή μετά από χαμένες ευκαιρίες και έχοντας τον έλεγχο για το μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού. Μετά το 70' οι πολλές αλλαγές και από τις δύο ομάδες αλλά και η κούραση δεν επέτρεψαν στην δημιουργία σημαντικών ευκαιριών, με το 0-1 να μένει μέχρι το τέλος, δίνοντας έτσι στον Παναθηναϊκό την πρώτη του νίκη στα φιλικά επί Αυστριακού εδάφους.