Ακίνδυνη και μπλοκαρισμένη ,ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ-ΕΛΛΑΔΑ 1-0

Η Εθνική  δεν βρέθηκε σε καλή μέρα σε συνάρτηση και με τις διάφορες πειραματικές επιλογές του Γκουστάβο Πογέτ δεν κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρίες απέναντι στο Μαυροβούνιο και ηττήθηκε με 1-0.

Τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν αναγνωριστικά στην πορεία όμως η Εθνική μας ανέβασε την απόδοσή της παρά την ψηλή πίεση των Μαυροβούνιων παικτών αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά.Στο 16ο λεπτό πρώτο σουτ του Οσμαιτς δεν απείλησε όμως τον Βλαχοδήμο.Στο πρώτο ημίχρονο η Εθνική δεν κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρίες.Στο 31ο λεπτό ο Οσμαιτς έκανε διαγώνιο σουτ όμως ο Βλαχοδήμος απομάκρυνε.Στο 59ο λεπτό ο Οσμαιτς έγινε τελικός αποδέκτης της μπάλας πίσω από την πλάτη της άμυνας νίκησε τον Βλαχοδήμο και άνοιξε το σκορ.Στο 67ο λεπτό η κεφαλιά του Γιακουμάκη βρέθηκε εκτός εστίας στην πρώτη καλή ευκαιρία της εθνικής στον αγώνα.Τελευταία ευκαιρία στον αγώνα ήταν το σουτ του Τομάσεβιτς που απομάκρυνε ο Βλαχοδήμος.