Ολυμπιακός-Άρης 1-0: Με γκολ του Σισέ πήραν το τρίποντο οι ερυθρόλευκοι

Ο Ολυμπιακός υπερασπίστηκε την έδρα του και νίκησε τον Άρη με 1-0, για την 13η αγωνιστική της Super League. Οι κιτρινόμαυροι ήταν απειλητικοί σε πρώτα λεπτά. με τον Ολυμπιακό βέβαια να σκοράρει με τον Μασούρα στο 13' λεπτό, με το γκολ να ακυρώνεται ως offside μετά την υπόδειξη του VAR. Χαμηλό το θέαμα, φάσεις με το "κιάλι" και το 0-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Οι Πειραιώτες στο 54΄λεπτό, μετά από κόρνερ του Λόπες, έκαναν το 1-0 με τον Σισέ. Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν στα επόμενα λεπτά να κάνουν τις φάσεις τους γκολ και ο Ολυμπιακός νίκησε εντός έδρας τον Άρη με 1-0.

Άρης: Ντένις, Φαμπιάνο Λέισμαν, Τζέγκο, Μαντσίνι, Γκαρσία, Μπράμπετς, Εντιαγέ, Μπερτόγλιο, Γκάνεα, Σάκιτς και Σάσα.
Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Λόπες, Ελ Αραμπί, Σωκράτης Παπασταθόπουλος, Μασούρας, Α. Καμαρά, Λαλά, Ρέαμπτσιουκ και Σισέ.