Μπακασέτας: Παραμένουμε ενωμένοι σαν οικογένεια

Μήνυμα ενότητας απο τον αρχηγό της Εθνικής Ελλάδος, Τάσο Μπακασέτα, όπου με ανάρτηση του στα social media έδωσε το σύνθημα νίκης για τον απερχόμενο αγώνα-τελικό απέναντι στην Σουηδία την Τρίτη το βράδυ (12/10, 21:45).

Ο Τάσος Μπακασέτας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο τέλος άνοιξε τον δρόμο της νίκης της Εθνικής Ελλάδας στη Γεωργία με τον Πέλκα σκοράρει το δεύτερο γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 0-2.

Πλέον το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας μας έχει μπροστά του την κρίσιμη αναμέτρηση με τη Σουηδία και ο Μπακασέτας με ανάρτησή του στα social media έβγαλε το ενωτικό κλίμα που υπάρχει μέσα στην ομάδα γράφοντας συγκεκριμένα στην προσωπική του σελίδα στο Instagram:

«Στα καλά και στα άσχημα, με τα θετικά μας και τα στραβά παραμένουμε ενωμένοι ως οικογένεια. Παίζουμε για τη χώρα μας, για τα παιδιά που λείπουν, την αξιοπρέπεια μας. Και τώρα πάμε στη Σουηδία να παλέψουμε όπως πάντα».