Απ. Σμύρνης-ΟΦΗ 0-0: Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Ο Απόλλων Σμύρνης ήρθε ισόπαλος με τον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των playout. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Μαρκ Φερνάντεθ στο πρώτο λεπτό, όμως απέκρουσε ο Βάτερμαν, ενώ ο ΟΦΗ στα επόμενα λεπτά είχε ανούσια κατοχή.

Οι Κρητικοί κυκλοφορούσαν την μπάλα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, αλλά δεν κατάφερε να βρουν τον δρόμο προς τα δίκτυα. Οι δύο ομάδες έδειξαν ότι δεν θα άφηναν εύκολα τον αντίπαλο να σκοράρει, με αποτέλεσμα το σκορ να διαμορφωθεί στο 0-0.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μ. Χάβος): Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης, Κολ, Φατιόν, Σλίβκα, Φερνάντεθ, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος, Λυμπεράκης, Μεγιάδο, Σακόρ, Ντε Γκούζμαν, Σολίς,  Στοάρτζεον, Σαρδινέρο.