Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός: Ο Παπαδόπουλος έδωσε το Χ στον Αστέρα

Απίστευτο ματς στην Τρίπολη, με τον Παναιτωλικό να κρατάει την νίκη στα χέρια του με τα δύο γκόλ του Μακέντα. Ο Αστέρας όμως ήταν εφτάψυχος και με τον τερματοφύλακα του ισοφάρισε στο 97.

Α ημιχρόνο: Στο 20 λεπτό η πρώτη καλή φάση στην αναμέτρηση. Έφυγε από τα αριστερά ο Λουίς Φερνάντες σούταρε από τα πλάγια απέκρουσε ο Διούδης.

Στο 28 λεπτό σέντρα του Χατζηγιοβάννη, κεφαλιά του Μακέντα η μπάλα άουτ.

Στο 37 λεπτό χλιαρό σουτ του Αλεξανδροπούλου μπολοκαρε ο Παπαδόπουλος.

Β ημίχρονο: Στο 47 λεπτό ωραίο σουτ του Μπελόκ λίγο πάνω από τα δοκάρια του Διούδη η μπάλα.

Στο 56 πολύ ωραία συνεργασία Βιγιαφάνες Μολό, το σουτ του τελευταίου το έβγαλε στην αριστερή του γωνία ο Παπαδόπουλος.

Γκολλλλ στο 58: Εξαιρετική σέντρα του Χουανκάρ από τα δεξιά ωραία κεφαλιά του Μακέντα έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του Αστέρα που ήταν ανήμπορος να αντιδράσει.

Γκολλλλ στο 59: Πάσα του Χουανκάρ στο Μακέντα πολύ ωραίο σουτ του τελευταίου στα δίχτυα του Παπαδόπουλου.

Στο 76 λεπτό αδύναμο σουτ του Τιλίκα μπλόκαρε εύκολα ο Διούδης.

Γκολλλλ για τον Αστέρα στο 84 σέντρα από τα δεξιά έχασε την φάση η άμυνα του Παναθηναϊκού ανενόχλητος ο Λουίς Φερνάντες έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναθηναϊκού.

Στο 87 φάουλ του Άλβαρες κεφάλια του Ιγκλέσιας μπλόκαρε ο Διούδης.

Στο 88 σουτ του Φερνάντες απέκρουσε με δυσκολία ο Διούδης.

Γκολλλλ για τον Αστέρα στο 97 με τον Παπαδόπουλο ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2