Άρης-Ατρόμητος 3-0: Στο ρελαντί πάτησε στην δεύτερη θέση

Ο Άρης ήταν ανώτερος καθ' όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και νίκησε τον Ατρόμητο με 3-0, κάτι που τον ανέβασε στην δεύτερη θέση με 47 βαθμούς.

Οι κιτρινόμαυροι πίεζαν από τα πρώτα λεπτά και έκαναν ευκαιρίες, με τον Γκάνεα με δυνατό σουτ να ανοίγει το σκορ στο 22'. Οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα με εξαίρεση του δυνατό σουτ του Νάστου στο 40' που βγήκε άουτ και πήγαν στα αποδυτήρια με το προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος, οι κιτρινόμαυροι χωρίς να αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στους Περιστεριώτες, διπλασίασαν τα τέρματα τους με καρφωτή κεφαλιά του Σάσα στο 65' λεπτό. Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι μέχρι το τέλος του αγώνα και με σουτ μέσα στην μεγάλη περιόχη ο Σαντέ Σίλβα διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 3-0 στο 80' λεπτό.

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Γκάνεα, Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Ροζ, Τζέγκο, Σάσα, Γκάμα, Μπρούνο, Μπερτόλγιο και Μήτρογλου.

Η ενδεκάδα του Ατρομήτου:  Θεοδωράκης, Γούτας, Γκαλβάο, Γκάλο, Τομάσεβιτς, Νάτσος, Χαρίσης, Μουνίθ, Νταβιώτης, Αγκάγιεφ και Εντομβόνγι.