Αστ. Τρίπολης-Άρης 0-2: Στο ρελαντί πρόκριση για τους κιτρινόμαυρους

Ο Άρης έκανε την δουλειά και νίκησε εκτός έδρας την νίκη με 0-2 επί του Αστέρα Τρίπολης, με αποτέλεσμα να πάρει το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι κιτρινόμαυροι είχαν το πρώτο λόγο στο παιχνίδι και απείλησε στο 18'  με σουτ του Μπερτόλγιο. Παρότι, οι γηπεδούχοι έδωσαν απαντήσεις, ο Μάνος με ωραία μπαλιά του Σούντγκρεν και με σκαφτό' σουτ έκανε το 0-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Οι Θεσσαλονικείς είχαν και το σκορ του πρώτου αγώνα όποτε δύσκολα να άλλαζαν τα πράγματα, με τον Ματέο Γκαρσία στο 68' λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 0-2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Μπελόκ, Ριέρα, Αλί Μπαμπά, Κρέσπι, Μπαράλες.

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Ροζ, Δεληζήσης, Σάκιτς, Ματίγια, Λούκας Σάσα, Μπερτόγλιο, Σίλβα, Ματέο Γκαρσία, Μάνος.