Premier League: Γουέστ Μπρομ - Κρίσταλ Πάλας 1-5

Σε επίδειξη δύναμης μετέτρεψε το ματς με την Γουέστ Μπρομ , η ομάδα του Ρόι Χότζον .

Με αυτή τη νίκη ανέβηκε , στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα ,έπειτα από δύο διαδοχικές ήττες .

Οι γηπεδούχοι, από την άλλη, απέτυχαν να πάρουν τη δεύτερη φετινή τους νίκη και παρέμειναν στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις έξι βαθμούς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για τη Γουέστ Μπρομ, καθώς στο όγδοο μόλις λεπτό ο Φέρλονγκ πέτυχε αυτογκόλ στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα και έτσι έγινε το 0-1

Στο 30' ο Γκάλαχερ έκανε το 1-1 με όμορφο πλασέ, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα οι αριθμητικές ισορροπίες στο παιχνίδι άλλαξαν, καθώς ο Περέιρα είδε κόκκινη κάρτα για χτύπημα .

Μετά από αυτό η Πάλας δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει το ματς. Ο Ζαχά στο 55' της έδωσε ξανά το προβάδισμα, με τον Μπεντεκέ με κεφαλιά να κάνει το 1-3 . Στο 68' ο Ζαχά με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το 1-4 και στο 82' ο Βέλγος επιθετικός σκόραρε ξανά και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-5.