Η Alyssa Naeher το πρόσωπο κλειδί των Σικάγο Ρεντ Σταρς

Στο παιχνίδι για τον τίτλο του πρωταθλήματος των ΗΠΑ η τερματοφύλακας εκτέλεσε τα καθήκοντά της για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν.

Η 32χρονη κράτησε ανέπαφη την εστία της μέχρι η Evelyne Viens να σκοράρει στο 72ο λεπτό αλλά η ομάδα της πήρε προβάδισμα και πέτυχε τη νίκη με 3-2 κόντρα στη Σκάι Μπλου. Η αθλήτρια κλήθηκε από νωρίς να αποτρέψει την αντίπαλο που είχε ξεφύγει από τις αμυντικούς και την απειλούσε σε μια προσωπική μονομαχία. Αποτελεί τη δεύτερη στο πρωτάθλημα με 18 αποκρούσεις κατά τη διάρκεια του Challenge Cup. Φυσικά, η Rachel Hill βρήκε δίχτυα στο ενδέκατο λεπτό κάνοντας το 2-0. Η Savannah McCaskill σκόραρε το τρίτο γκολ του συλλόγου στο 60ο λεπτό. Μάλιστα, η Hill έχει βάλει 11 γκολ σε 60 ματς με τους Ορλάντο πριν πάρει μεταγραφή τον Ιανουάριο. Οι ποδοσφαιρίστριες θα αντιμετωπίσουν τη Χιούστον την Κυριακή στις 12.30 μμ και ο αγώνας θα μεταδοθεί από το CBS.