Με λυτρωτή τον Κλωναρίδη,ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΕΚ 1-1

Στις καθυστερήσεις κατάφερε να  αρπάξει τον βαθμό
της ισοπαλίας η ΑΕΚ με τον Κλωναρίδη να γλυτώνει την Ένωση από την ήττα στην άδεια Νέα Σμύρνη.Το γκολ του Πανιωνίου πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Εμμανουηλίδης.
Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Ανοικτό παιχνίδι,γκολ στις καθυστερήσεις για τους γηπεδούχους.
Ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι,χωρίς όμως να καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά την Ένωση.Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήταν  η καρφωτή κεφαλιά του Ντομίγκες την οποία απέκρουσε ο Τσιντώντας.Γενικά το παιχνίδι είχε πολύ ρυθμό με δυνατές μονομαχίες και από τις δύο πλευρές.Για  την ΑΕΚ, ο Βέρντε σούταρε ένα ευθύβολο σουτ μετά από στημένη μπάλα,χωρίς να αιφνιδιάζει ιδιαιτέρα τον Κότνικ.Ο Πανιώνιος απειλούσε κυρίως από την αριστερή πτέρυγα της ΑΕΚ με κύριο εκφραστή επιθέσεων τον Αραμπούλι ο οποίος είχε ένα σουτ  στο 28ο λεπτό και μία κεφαλιά στο 33ο λεπτό τα οποία αποκρούστηκαν από τον επίσης πολύ καλό Τσιντώντα.Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ ήταν στο 25ο λεπτό το πλασέ του Σαμπανάτζοβιτς το οποίο απέκρουσε δύσκολα ο Κότνικ.Στο 44ο λεπτό ο Παουλίνιο σημάδεψε ανεπιτυχώς την κλειστή γωνία της εστίας του Κότνικ,στην αμέσως επόμενη φάση ο Αραμπούλι  βρέθηκε μόνος στην αριστερή πλευρά της Ένωσης έκανε το σουτ,η μπάλα βρέθηκε στον Εμμανουηλίδη ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 σε κενή εστία,

Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Έκλεισε ρολά ο Κότνικ,έκλεψε την παράσταση ο Κλωναρίδης
Η ΑΕΚ ήταν αποφασισμένη να γυρίσει το παιχνίδι μετά το γκολ που δέχτηκε στις καθυστερήσεις του  ημιχρόνου.Στο 50ο ο Κλωναρίδης έπιασε κεφαλιά όμως κατέληξε άουτ.Η Ένωση προσπαθούσε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ με  οργανωμένη επίθεση,ενώ ο Πανιώνιος  μέσα από αντεπιθέσεις ήθελε να διπλασιάσει τα τέρματα του.Στο 59ο λεπτό ο Αραμπούλι απέφυγε τον Τσιντώτα όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.Στο 63ο λεπτό μετά από πάσα του Κλωναρίδη ο Σιμόες έπιασε ένα σουτ μέσα στην περιοχή απομάκρυνε εντυπωσιακά για άλλη μία φορά ο Κότνικ.Στο 70ο λεπτό μετά από κόντρα επίθεση ο Τσιλούλης επιχείρησε ένα φαλτσαριστό σουτ το οποίο απέκρουσε δύσκολα με τα ακροδάκτυλα ο Τσιντώτας.Μετά από 3 λεπτά ο Εμμανουηλίδης βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Τσιντώτα ο οποίος απέκρουσε ενστικτωδώς.Στα τελευταία δέκα λεπτά,η ΑΕΚ πίεζε για ισοφάριση, με τον Πανιώνιο να αντέχει και να έχει σε πολύ καλή μέρα τον Κότνικ.Καθώς ολοκληρώνονταν τα λεπτά των καθυστερήσεων ο Κλωναρίδης επιχείρησε ένα σουτ από μακριά η μπάλα κόντραρε στον Σταυρόπουλο και κατέληξε στο παραθυράκι του Κότνικ.Έτσι η ΑΕΚ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας και διατήρησε το αήττητο σερί της.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λεωνίδας Βόκολος): Κότνικ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Σαραμαντάς, Παπαγεωργίου, Οικονομίδης(Λυμπεράκης 83), Τσιλούλης, Εμμανουηλίδης(Καμαρά 90), Παπανικολάου, Αραμπούλι(Ρέτσος 88).
AEK (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Παουλίνιο, Σβάρνας, Λάτσι, Χουλτ, Σιμόες, Σαμπανάτζοβιτς,(Σιμάνσκι 71') Μάνταλος, Βέρντε,(Μαχαίρας 77) Αλμπάνης(Κλωναρίδης 45'), Αραούχο.