Ζορίστηκε αλλά νίκησε με ανατροπή

Αν και ζορίστηκε έβγαλε την αγγαρεία.

Πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες σε αυτό τον πρωτοποριακό αγώνα καθώς είναι η πρώτη φορά που γίνεται επίσημος αγώνας εν μέσω υποχρεώσεων εθνικών ομάδων. Μόλις μία φάση σε όλο το πρώτο ημίχρονο και αυτοί ένα χλιαρό σουτ του Δημούτσου που κατέληξε κατευθείαν στα χέρια του Τσιντώτα.

Εντελώς διαφορετικό το δεύτερο ημίχρονο καθώς είχε τρία γκολ, ανατροπή, σοβαρό τραυματισμό και πολλές φάσεις.
Ο Επστάϊν μετά από γρήγορη μετάβαση από την άμυνα στην επίθεση με κοντινό πλασέ στην κίνηση έγραψε το 0-1 στο εξηκοστό τέταρτο λεπτό.
Σε μία φάση αντεπίθεσης ο τερματοφύλακας της Λαμίας άθελα του χτύπησε τον Γιαννιώτα στα πλευρά ο οποίος λίγο αργότερα έφυγε από το γήπεδο με ασθενοφόρο.
Στο εβδομικοστό τρίτο λεπτό έπειτα από βολέ του Τσιντώτα ο Μπογέ με όμορφη τρίπλα έδωσε πάσα στον Γιακουμάκη ο οποίος έκανε το 1-1.
Την ανατροπή πέτυχε η Α.Ε.Κ με τον Ροντρίγκο Γκάλο με άλλη μία υπέροχη εκτέλεση απευθείας φάουλ  στο δεξί « γάμα ».