Με το δεξί άρχισε τις υποχρεώσεις του ο Κυπελλούχος ΠΑΟΚ,2-1 τον Λεβαδειακό

Ο Πάοκ άρχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του για το Κύπελλο ξεπερνώντας το εμπόδιο
του Λεβαδειακού με 2-1.Ο Παοκ ήταν αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά του ματς.Έδειχνε ότι έλεγχε το ματς αλλά δεν μπορούσε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες του σε γκολ.Στο 39ολεπτό ο Μαουρίσιο ανατρέπεται από τον Ναμάσκο με τον Πέλκα να εκτελεί αλλά να μην σκοράρει από τα έντεκα βήματα.Στην επόμενη όμως ευκαιρία ο  Λημνιός έκανε την σέντρα από δεξιά στην περιοχή και ο Πέλκας σούταρε στην κίνηση βρίσκοντας δίχτυα.Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε γκολ αμέσως όταν ο  Δεληγιαννίδης έκανε λάθος στο χώρο του κέντρου, ο Γιακουμάκης το εκμεταλλεύτηκε και αφού έφυγε στην αντεπίθεση και βρέθηκε στην περιοχή του ΠΑΟΚ, πλάσαρε εξαιρετικά με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Ρέι. Ο Λεβαδειακός πέτυχε γκολ στην πρώτη του τελική προσπάθεια φέρνοντας το ματς στα ίσα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.Η λύση για τον Δικέφαλο ήρθε από τον πάγκο όταν μπήκε στο παιχνίδι ο Σάκχοβ και μετά από προσπάθεια του Μπίσεσβαρ από δεξιά που κόπηκε, η μπάλα στρώθηκε στον Ουκρανό  στο ημικύκλιο της περιοχής κι εκείνος έπιασε εξαιρετικό πλασέ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, στη γωνία του Ναμάσκο.Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι με τον Δικέφαλο να παίρνει τους τρεις βαθμούς  και να βρίσκεται πρώτος στον όμιλο μαζί με τον Απόλλωνα Πόντου στους τρεις βαθμούς.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ρέι, Μάτος, Μαλεζάς, Σαμπράνο, Δεληγιαννίδης, Μαουρίσιο (63' Σάχοβ), Τσίμιροτ, Λημνιός, Μπίσεσβαρ (72' Ελ Καντουρί), Πέλκας (63' Βιεϊρίνια), Κουλούρης.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ζοζέ Ανιγκό): Ναμάσκο, Μεντί, Φρανσίσκο, Αντιλέχου, Τσαμπούρης, Καραχάλιος (46' Ζαραδούκας) , Μητρόπουλος, Καλτσάς, Μπελγκαζουανί (77' Βασιλείου), Γιακουμάκης, Καθάριος (69' Σίλβα).