Coppa Italia: Ισοπαλία στο Μιλάνο, προβάδισμα η Γιουβέντους.

Ισόπαλος ο δεύτερος ημιτελικός του Coppa Italia στο Μιλάνο μεταξύ της Μίλαν με την Γιουβέντους. Το 1-1 δίνει προβάδισμα πρόκρισης στους τορινέζους.
Γράφει ο Αντώνης Πακαλίδης

Η Μίλαν δεν κατάφερε να κερδίσει στην έδρα της την Γιουβέντους και έχασε την ευκαιρία για την υπέρβαση που ήταν απαραίτητη για να δείξει ότι μπορεί να διεκδικήσει το τρόπαιο.
Η Γιουβέντους βρέθηκε πίσω στο σκορ , αλλά με Ρονάλντο στο 90+ με πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα και έγινε φαβορί για πρόκριση στον τελικό.
Η Μίλαν προηγήθηκε στο 61ο λεπτό με τον Ρέμπιτς αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το σκορ. Η αποβολή του Ερνάντεζ στο 71ο λεπτό άφησε τους ροσονέρι με αριθμητικό μειονέκτημα με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να αντέξει την πίεση μέχρι το τέλος.
Επόμενος αγώνας στο Τορίνο την 4η Μαρτίου 2020.