Η Λάτσιο συνεχίζει το όνειρο της (video)

Η Λάτσιο συνεχίζει να ζει το όνειρο της. Πέρασε νικηφόρα από τη Γένοβα με σκορ 2-3 και υποχρέωσε τη Τζένοα να παραμείνει κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού
Γράφει ο Αντώνης Πακαλίδης

Η Λάτσιο πέρασε και από τη Γένοβα νικώντας τη Τζένοα με 2-3 και συνεχίζει να κυνηγάει τη Γιουβέντους. Η Τζένοα δεν κατάφερε να πάρει έστω έναν βαθμό και παραμένει κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Η Λάτσιο προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μάρουσιτς για να διπλασιάσει τα τέρματα της ο Ιμόμπιλε στο 51ο λεπτό.
Η Τζένοα αντέδρασε και στο 57ο πελτό ο Κασάτα μείωσε σε 1-2 και έδωσε ελπίδες στους γηπεδούχους. Ο Κατάλντι όμως στο 71ο λεπτό ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-3 και κάπου εκεί φάνηκε να καθαρίζει το παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις σε 2-3 με πέναλτι του Κρισίτο.