Αήττητος για 7η συνεχόμενη φόρα ο Απόλλωνας Λεμεσού

Την 7η σερί νίκη πέτυχε σήμερα (26/1) ο Απόλλωνας έναντι του Εθνικού Άχνας με τελικό σκορ 3-2. Οι "γαλάζιοι" έφυγαν από το Τσίρειο Στάδιο με το κεφάλι ψηλά  κάνοντας ακόμη ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.
Αρχικά, το προβάδισμα πήρε ο Εθνικός Άχνας με σκόρερ τον Κονέ στο 2ο λεπτό ενώ, μετά από  9' έγινε το 1-1 με γκολ του Ματέι. Στην συνέχεια, η ανατροπή ήρθε με τον Μπένσοπ στο 14' και κορυφώθηκε με το τρίτο τέρμα του Παπουλή στο 22'. Το πέναλτι, λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, αν και εύστοχο δεν ήταν αρκετό για να δώσει την νίκη στην ομάδα του Εθνικού Άχνας.

Η Λεμεσιανή ομάδα έφτασε στους 32 βαθμούς και την τρίτη θέση, προσπερνώντας τον ΑΠΟΕΛ που έχει 31 βαθμούς. Ο Εθνικός Άχνας παρέμεινε στην 9η θέση με 14 βαθμούς.