Νίκη των Σέλτικς στην Οκλαχόμα - sportsnewsgreece

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Παρασκευή, 26 Οκτωβρίου 2018

Νίκη των Σέλτικς στην Οκλαχόμα

Οι Σέλτικς παρότι δεν ξεκίνησαν καλά το ματς και οι Θάντερ ήταν ασταμάτητη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν μάλιστα για 16 πόντους(50-34).
Γράφει ο Αντώνης Παναγόπουλος

Οι Σέλτικς παρουσιάστηκαν άλλη ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας εξαιρετική άμυνα και βρίσκοντας ρυθμό στην επίθεση κατάφεραν στο φινάλε της τρίτης περιόδου να περάσουν μπροστά στο σκορ(74-73).Οι Θάντερ βρήκαν τα πατήματα τους στην τέταρτη περίοδο και ξέφυγαν για 9 πόντους(94-85) όμως στα τελευταία 4 λεπτά του αγώνα οι Σελτικς έτρεξαν σερί 16-1 για να φτάσουν στην νίκη.Ο Τζέισον Τέιτουμ ήταν ο κορυφαίος του αγώνα με 24 πόντους,ο Μόρις πρόσθεσε 21 πόντους και 10 ριμπάουντ αλλά και το τρίποντο που έβαλε μπροστά τους Σέλτικς 98-95 με 30 δευτερόλεπτα να απομένουν για την λήξη του ματς και ο Αλ Χόρφορντ βοήθησε και αυτός με 18 πόντους και 8 ριμπάουντ.
 Για τους Θάντερ ο Πολ Τζορτζ παρά την αστοχία του ήταν ο πρώτος σκόρερ με 22 πόντους(7/22 σουτ),ο Γουέστμπρουκ ήταν και αυτός άστοχος αλλά πρόσθεσε 13 πόντους(5/20 σουτ) 15 ριμπάουντ και 8 ασίστ και ο Στίβεν Άνταμς πρόσθεσε 12 πόντους.