Ασταμάτητοι οι Γουόριος και με τους Νετς

Οι Γουοριορς είχαν σε εκπληκτική μέρα τους Καρι και Ντουραντ που σύνολο σημείωσαν μαζί 69 πόντους για την ομάδα τους βοηθώντας έτσι οι Γοουριορς να φύγουν από το Μπρουκλιν με την νίκη.

Γράφει ο Γιώργος Γιάννος

Οι Νετς δεν μπορούσαν να σταματήσουν τους Γουοριορς στο πρώτο ημίχρονο και κυρίως στην δεύτερη περίοδο με αποτέλεσμα οι Γουοριορς στο τέλος του ημιχρόνου να προηγούνται για 14 πόντους (63-49).Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν και οι Νετς πίσω από την γραμμή του τριπόντου είχαν πάρει φωτιά,οι Νετς τέλειωσαν τον αγώνα με 20-42 τρίποντα,και κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά  και να φτάσουν το ματς στους δύο πόντους διαφορά(110-108) 2 λεπτά πριν λήξη ο αγώνας.Οι Γουοριορς δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και κάνοντας ότι έπρεπε πήραν τελικά την νίκη.
 Ο κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Καρι αφού είχε 35 πόντους με 7/15 τρίποντα και ο Ντουραντ ήταν εντυπωσιακός πετυχαίνοντας 34 πόντους,8 ριμπάουντ και 6 ασίστ.Σημαντική βοήθεια από τον Τομπσον που πρόσθεσε 18 πόντους.
 Από την άλλη οι Νετς είχαν τον Ντ'Αντζελο Ρασελ με 25 πόντους,6 ριμπάουντ και 6 ασίστ και ο Λεβερτ πρόσθεσε 23 πόντους.