Μηδέν πλάνο,μηδέν ουσία.Φινλανδια - Ελλάδα 2-0.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα γνώρισε την ήττα με 2-0
από τους Φινλανδούς οι οποίοι παρά το γεγονός ότι έχασαν από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο τον Πούκι δεν δυσκολεύτηκαν να κερδίσουν με σβηστές μηχανές την άψυχη εθνική μας ομάδα.Το σκορ άνοιξε στο 46ο λεπτό ο Σοίρι ενώ το 2-0 σημειώθηκε λίγο πριν το τέλος του αγώνα από τον Καμάρα μετά από ασιστ του Λουντ.
Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Νωθρή και χωρίς κανένα πλάνο από τον προπονητή της εμφανίστηκε στο γήπεδο για ακόμη ένα παιχνίδι η Εθνική μας ομάδα.Στηρίχθηκε σε ασφαλείς πάσες στα άκρα και στον χώρο του κέντρου αναζητώντας τον Μήτρογλου ο οποίος ήταν πολύ καλά κλεισμένος από την φινλανδική άμυνα.
Αντίθετα οι Φινλανδοί έπαιζαν με γρήγορες μεταβιβάσεις από την άμυνα στην επίθεση με την πρώτη μεγάλη φάση να  έρχεται από το σουτ του Λουντ το οποίο κατέληξε άουτ.Στο 25ο λεπτό το σουτ του Ούρονεν είχε την ίδια εξέλιξη.Στο 31ο λεπτό   σημειώθηκε η πρώτη μεγάλη φάση της εθνικής μας με το σουτ του Μπακασέτα να περνάει λίγο έξω από την εστία.Η τελευταία φάση του ημιχρόνου ανήκει σε ένα σουτ το Πέλκα το οποίο δεν βρήκε εστία.
Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Ότι δεν κατάφερε η Φινλανδία στο πρώτο ημίχρονο το πέτυχε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με το σουτ του Σοίρι να νικά τον Μπάρκα εντός περιοχής.Η απάντηση της εθνικής ήρθε με δύο άστοχα σουτ του Μήτρογλου στο 56ο λεπτό και του Πέλκα στο 59ο λεπτό.Στο 81ο λεπτό το σουτ του Λουντ χτύπησε στο δόκαρι του Μπάρκα και ο Σοίρι στην επαναφορά έστειλε την μπάλα άουτ.Η καλύτερη φάση της εθνικής ήρθε με ένα σουτ του Κουλούρη το οποίο πέρασε ελάχιστα άουτ.
Ένα λεπτό αργότερα, ο Λουντ με εξαιρετική ντρίμπλα περνάει το Μπακάκη πασάρει στον Καμάρα στην καρδιά της ελληνικής άμυνας και σκοράρει σφραγίζοντας την νίκη για την Φινλανδια.Μία νίκη η οποία της εξασφαλίζει την πρωτιά εκτός συγκλονιστικού απροόπτου έχοντας το 4 στα 4 με 12 βαθμούς στον όμιλο χωρίς να έχει δεχτεί κανένα γκολ έως τώρα