Ο κόμπος έφτασε στο χτένι!

Γραφει ο Σπύρος Τσουρέκας.
Ανάλυση της 3ης αγωνιστικής και βαθμολογικός πίνακας.

Με ένα πρώτο ημίχρονο που δεν προμήνυε ένα τέτοιο αποτέλεσμα,με μια Manchester United που έμοιαζε χαμένη στο 2ο ημίχρονο και έναν Jose Mourinho να μην μπορεί να αλλάξει την κατάσταση ήρθε η μεγάλη ήττα στο ντέρμπι της αγωνιστικής.Μια Tottenham που μέσα σε λίγα λεπτά έκανε το παιχνίδι να μοιάζει με απλό περίπατο με τα γκολ των Kane και Moura(x2).Όλοι πλέον στρέφονται ενάντιας στον Πορτογάλο τεχνικό που δείχνει να μην μπορεί να διαχειριστεί τα αποδυτήρια του και αναρωτιούνται εάν είναι ακόμη ο "Special One".

Στραβοπάτημα για την Manchester City που ήρθε ισόπαλη με την Wolves.Το σκορ άνοιξε ο Willy Boly χρησιμοποιώντας το χέρι του κάτι που δεν είδε ο διαιτητής.Με δυνατή κεφαλιά ο Laport έκανε το 1-1 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Νίκη για την Arsenal με 3-1 επί της West Ham.Μια Arsenal που με σύμμαχο την τύχη και χωρίς να εντυπωσιάσει πήρε τους πρώτους της βαθμούς στην φετινή Premier League.Το σκορ άνοιξε για τα ΄σφυριά'  Marko Arnautović για να απαντήσει ο Nacho Monreal.Αυτογκόλ στο 70' από το Diop και
σφράγισμα της νίκης στο 92 από τον Welbeck

Παρόλο που είχε πάρει προβάδισμα 2 τερμάτων παίζοντας με παίχτη λιγότερο αφού ο Richarlison
πήρε κόκκινη κάρτα η Everton κατάφερε να χάσει ένα σπουδαίο διπλό μέσα από τα χέρια της απέναντι
στην Bournemouth που με 2 γκολ των Ake και King πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας . Σκόρερς για την
Everton οι  Walcott Keane.

Huddersfield και Cardiff βρέθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.Κόκκινη κάρτα δέχθηκε ο Hogg της γηπεδούχου ομάδας.

Με τον Maguire στο 92' η Leicester πήρε  σπουδαίο διπλό με 1-2 από την Southampton που δεν έχει ξεκινήσει πολύ καλά ούτε την φετινή σεζόν.Σκόρερς οι Bertrand για τους γηπεδούχους και Gray,Maguire για τους φιλοξενούμενους

Επαγγελματική νίκη για την Liverpool με 1-0 απέναντι στην Brighton με γκολ του συνήθη ύποπτου Mohamed Salah.

Η Watford έκανε το 3/3 και έφτασε στους 9 βαθμούς μετά από την νίκη επί της Crystal Palace με 2-1.Το πρώτο γκολ σκόραρε ο Pereyra που έχει κάνει πολύ καλή αρχή με τον Holebas να διπλασιάζει τα τέρματα για τους γηπεδούχους και τον Zaha μετά απο λίγα λεπτά να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Βροχή τα γκολ στον αγώνα της Fulham με την Burnley.Seri Mitrovic και  Schurrle οι σκόρερς για τους γηπεδούχους Tarkovski Hendrick για τους φιλοξενούμενους!Πρώτοι πόντοι για την Fulham στο φετινό πρωτάθλημα!

Με αυτογκόλ επικράτησε η Chelsea απέναντι στην Newcastle σε ένα παιχνίδι με πολύ ένταση και με δραματικό φινάλε.Ο Hazard άνοιξε το σκορ με πέναλτι με τον Jojelu να ισοφαρίζει μετά απο λιγα λεπτά όπως το αυτογκόλ του Yedlin έδωσε τους 3 βαθμούς στην Chelsea που ξεκινάει πολύ δυναμικά το πρωτάθλημα.