Δίκαιη μοιρασιά στην Νέα Σμύρνη

Αρχή του πρωταθλήματος για τον Πανιώνιο ο οποίος υποδέχθηκε τον νεοφώτιστο ΟΦΗ.
Και οι 2 ομάδες ψάχνουν ένα καλό ξεκίνημα που θα τους ανεβάσει το ηθικό για την συνέχεια της σεζον και εν' τέλει οι βαθμοί μοιράστηκαν.

1ο ημίχρονο: Αγριεμένες και οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με τον Πανιώνιο να βρίσκει σκορ με τον Μασούρα μόλις στο 9 ενώ οι Κρητικοί απάντησαν 13 λεπτά μετά με τον Neira και μάλιστα ο ίδιος παίκτης έδωσε και προβάδισμα στο 26. Στο 39 βρήκε η πρώτη κίτρινη του αγώνα για τον ΟΦΗ στον Κοροβέση. Οι νεοσμυρνιώτες αντέδρασαν και 8 λεπτά μετά ο Σταυρόπουλος έκανε το σκορ 2-2.

2ο ημίχρονο: Πιο δυνατά μπήκε ο ΟΦΗ όμως ο Πανιώνιος γνωρίζει πως να αμυνθεί. Σταυρόπουλος και Kocic κιτρινίζονται στο 54 και 58 αντίστοιχα.  Σιγά σιγά η κούραση άρχισε να βγαίνει και ο Πανιώνιος έριξε στον αγωνιστικό χώρο τον Camara ο οποίος είναι ορεξάτος και δίνει ζωντάνια στην ομάδα.  Στο 78 ο Durmishaj έχασε εξαιρετική ευκαιρία με το σουτ του να κοντράρει στους αμυντικούς του ΟΦΗ ενώ 1 λεπτό μετά ο Camara έστρωσε στον Durmishaj ο οποίος δεν κατάφερε να την εκμεταλλευτεί σωστά. Τεράστια ευκαιρία χάθηκε από τον Πανιώνιο από τον Banana που δεν κατάφερε να σκοράρει στο μισό μέτρο. Οι ρυθμοί έπεσαν και χωρίς όμως να υπάρχει παθητικό παιχνίδι. Ο διαιτητής έδωσε 4 λεπτά καθυστερήσεις στα οποία έγινε ένα σουτ από τον Camara

Πανιώνιος: Banana, Dominguez, Durmishaj, Keita, Kocic, Κούρμπος(86' Sindi Ali), Kourdi, Manojlovic, Μασούρας(75' Camara), Spiridonovic(74' Μανθάτης), Σταυρόπουλος

ΟΦΗ: Αργυρόπουλος, Κομεσίδης, Κοροβέσης, Κουτσιανικούλης(83' Sasi), Mellado(64' Κυριακίδης), Neira, Παπαστεριανός, Πλατέλας(84 Ντίνας), Ποτουρίδης, Στρέζος, Vouho