Το καθάρισε από νωρίς ΠΑΟΚ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 3-0

Στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής ο ΠΑΟΚ
επικράτησε του Πλατανιά με 3-0,στην κατάμεστη Τούμπα.Tα γκολ πέτυχαν οι Πέλκας και Πρίγιοβιτς με τον τελευταίο να πετυχαίνει  19 γκολ στο πρωτάθλημα.Ο Δικέφαλος τερμάτισε στην 2η θέση ενώ από την άλλη ο Πλατανιάς τερμάτισε ως ουραγός στο πρωτάθλημα έχοντας αποκτήσει μόλις 10 βαθμούς και υποβιβάστηκε στην Football League.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ ήταν  κατά πολύ ανώτερος του Πλατανιά.Στο 9ο λεπτό μετά από λανθασμένη απόκρουση του Ντικαμονά σούταρε ο Πέλκας εύστοχα για το 1-0.Στο 15ο λεπτό τα τέρματα διπλασίασε ο Πρίγιοβιτς ο οποίος μετά από ασίστ του Μάτος έστειλε με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.
Στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου   ο Πριγιόβιτς με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-0 με κεφαλιά μετά από εξαιρετική ασίστ του Βιερίνια.