Το Χ πήρε στο Χαριλάου ο Καραϊσκάκης

Σε ένα μέτριο παιχνίδι ο Άρης δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο και αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας.
Ο Άρης έδειξε στο πρώτο ημίχρονο ότι ήταν αδιάφορος για ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι που θα τον κρατούσε μπροστά στην βαθμολογία με κάποια διαφόρα.Σαν να μην μπήκε ποτέ να παιξεί στο πρωτο ημίχρονο ενώ στο δευτέρο έχασε κλασσικες ευκαιρίες όμως η ομάδα της Άρτας είχε κλειστεί για τα καλά στην άμυνα της.Και έτσι ο δείκτης του σκορ εγραψε 0-0 και για τους δυο.

Οι συνθέσεις:

Άρης (Δ. Σπανός): Καντιμοίρης, Μπούρμπος, Βαλεριάνος, Σόουζα, Δεληζήσης, Ιντζόγλου, Ντούνης (67΄Μπαργκάν), Παυλίδης (63΄Μιλούνοβιτς), Διαμαντόπουλος, Λώττας (56΄Μουμίν), Πλατέλλας

Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος, Μιλούνοβιτς, Πασάς, Κάσσος, Τζανακάκης, Μουμίν, Μπαργκάν

Καραϊσκάκης (Σ. Παπαβασιλείου): Μέλκας, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Θεολόγου, Καραγιαννίδης, Μακρής, Χούσος (71΄Ψιάνος), Κόλινς, Λουκίνας, Δημητριάδης (83΄Νικολόπουλος), Μακρίδης (76΄Κυριάκης)

Στον πάγκo: Ραχιώτης, Ευαγγέλου, Γούλας, Ψιάνος, Κουσίδης, Νικολόπουλος, Κυριάκης

Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Βρούζος (Πιερίας) – Μανάσης (Τρικάλων)