Έκανε το χρέος του,Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 1-5

Ο ΠΑΟΚ πέρασε με το εμφατικό 5-1 από τα Τρίκαλα
και ουσιαστικά κλείδωσε την παρουσία του στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.Δύο γκολ από τον Μάτος (έντονες διαμαρτυρίες για φάουλ στο δεύτερο), ένα από τον Μπίσεσβαρ, ένα από τον Κάμπος και ένα από τον Σάχοφ. Ισοφάρισαν  προσωρινά τα Τρίκαλα με τον Πάνο.Στο πρώτο ημίχρονο,με το καλημέρα ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε ωστόσο τα Τρίκαλα είχανε γρήγορη απάντηση και ισοφάρισαν με τον Πάνο στην μόνη απειλητική προσπάθεια που δημιούργησαν.Μετά από το γκολ της ισοφάρισης η άμυνα του ΠΑΟΚ παρουσίαζε αστάθεια,ενώ οι παίκτες των Τρικάλων προσπαθούσαν να ασκήσουν πίεση στην άμυνα του Δικεφάλου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λέο Μάτος έβαλε τον ΠΑΟΚ μπροστά στο σκορ.Στο 70ο λεπτό ο Πρίγιοβιτς κλείδωσε το τρίποντο εκτελώντας τον Αποστολίδης με δεξί πλασέ.Ο Κάμπος με πλασέ στο ύψος του πρώτου  δοκαριού  διαμόρφωσε το 1-4.Το τελικό 1-5 διαμορφώθηκε από τον Σάχοβ.