Νίκη-ανάσα για τη Μάλαγα κόντρα στη Λα Κορούνια

Η ομάδα του Μίτσελ με τη νίκη που πήρε κόντρα στη Λα Κορούνια ξεκόλλησε από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Την δεύτερή της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Μάλαγα σήμερα το μεσημέρι, φτάνοντας τους 7 βαθμούς στη Primera Division. Η ομάδα του Μίτσελ επικράτησε της Λα Κορούνια με 3-2 στην έδρα της και ξέφυγε από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και στο 15΄ άνοιξαν το σκορ με τον Ροσάλες. Στο 23΄ ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Λούκας Πέρεθ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενος με ωραία κεφαλιά. Η Λα Κορούνια κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 52΄ να πάρει το προβάδισμα, με τους γηπεδούχους να δείχνουν πόσο πολύ θέλουν να πάρουν τη νίκη, καθώς κατάφεραν στα επόμενα λεπτά να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τους 3 βαθμούς. Οι Κάστρο και Μπαστόν ήταν οι άνθρωποι που οδήγησαν την Μάλαγα στην ανατροπή με προσωπικά τους γκολ στο 63΄ και στο 84΄.