ΠΑΟΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ για την κούπα!

Σ' ένα Final 4 που για πολλούς είναι το κορυφαίο των τελευταίων ετών οι δύο σύλλογοι από την Θεσσαλονίκη θα αναμετρηθούν με φόντο το Κύπελλο.

Στο νησί της Ρόδου , είδαμε ένα απίστευτο ματς ανάμεσα σε Ηρακλή και Παναθηναϊκό με τους τυπικά γηπεδούχους να κάνουν μία ανατροπή από το 0-2 σε 3-2 σετ. Μάλιστα τα σετ τελείωσαν με τα εκπληκτικά σκορ : 32-34, 17-25, 36-34, 32-30 και 15-10.

Από την άλλη ο ΠΑΟΚ με την σειρά του, σε ένα εξίσου καλό παιχνίδι κατάφερε να πάει τον αγώνα σε tie break και εν τέλει να πάρει την πρόκριση από το φαβορί της διοργάνωσης. Τα σετ τελείωσαν με σκορ : 25-19, 22-25, 25-19, 22-25 και 08-15.

Άξιο αναφοράς είναι πως οι δύο ομάδες δεν έχουν ξαναβρεθεί αντιμέτωπες σε τελικό Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο τελικός θα διεξαχθεί σήμερα στις 17:00 ώρα Ελλάδος στο ολοκαίνουριο γήπεδο του Κολοσσού Ρόδου, στο κλειστό γυμναστήριο της Καλλιθέας.