Ατρόμητος... και στο Κύπελλο, 0-1 τον Αστέρα Τρίπολης

Η ομάδα του Ντάμιρ Κάναντι έκλεισε ιδανικά το 2017, με μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη. Επικράτησε με 0-1 του Αστέρα
στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" της Τρίπολης για τον πρώτο αγώνα της φάσης των 16 του Κυπέλλου Ελλάδος, παίρνοντας έτσι σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση.

Ο Ατρόμητος ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 9ο λεπτό με (ακόμα ένα) ωραίο γκολ του Βασιλακάκη, ενώ στη συνέχεια του πρώτου μέρους έπαιξε έξυπνα και διατήρησε με χαρακτηριστική άνεση του υπέρ του σκορ. Από την πλευρά του ο Αστέρας ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και στο διάστημα 60' - 75' έχασε κλασσικές ευκαιρίες για να φτάσει στην ισοφάριση. Οι δυο ομάδες ανανεώνουν το ραντεβού τους για τις αρχές του νέου έτους, στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, εκεί όπου θα κριθεί η πρόκριση.