CHAMPIONS LEAGUE ROUND OF 16:Tα κατάφερε η Μπάγερν,εύκολη υπόθεση για Πάρι

Εξασφάλισαν τα εισιτήρια για την πρόκριση στους 8 της διοργάνωσης Παρί Σεν Ζερμέν και Μπάγερν.Η Λάτσιο δεν κατάφερε να επικρατήσει το υπέρ της 1-0.Αντίθετα η Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν έβγαλε αντίδραση κόντρα στην Πάρι και αποκλείστηκε.

Μπάγερν Μονάχου - Λάτσιο 3-0

Δία χείρος Κέιν

Σοβάρη πειθαρχημένη και με πλάνο παρουσιάστηκε η Μπάγερν Μονάχου και επικράτησε κόντρα στην Λάτσιο με 3-0 στην ρεβάνς του 1-0 του πρώτου αγώνα.Το σκορ άνοιξε ο Κέιν με κεφαλιά πάνω στην τροχιά της μπάλας.Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μίλερ διπλασίασε τα τέρματα για το 2-0 και το προβάδισμα πρόκρισης.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κέιν ξαναβρήκε δίχτυα για να διαμορφώσει το τελικό 3-0.Η Λάτσιο μετά τον αποκλεισμό της θα επικεντρωθεί στο Κύπελλο Ιταλίας εκεί που αντιμετωπίζει την Γιουβέντους στα ημιτελικά της διοργάνωσης προκειμένου να βγει του χρόνου στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Ρεάλ Σοσιεδάδ -  Πάρι Σεν Ζερμέν 1-2

Τα 6 γκολ έφτασε ο Κίλιαν Εμπάπε

Με δύο γκολ του Εμπάπε η Πάρι νίκησε και στην Ισπανία για να σφραγίσει την πρόκριση της στα προημιτελικά της διοργάνωσης.Άνοιξε το σκορ από δύσκολη γωνία ο Γάλλος και στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε άλλο ένα τέρμα.Η Ρεάλ Σοσιεδάδ μείωσε με τέρμα του Μερίνο στο 89ο λεπτό.