PREMIER LEAGUE MATCHDAY 24:Eξάρα η 'Άρσεναλ,δύσκολο διπλό για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Αμφότερες Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκαναν αυτό που έπρεπε και επικράτησαν.Η Άρσεναλ  νίκησε εμφατικά με 0-5 ενώ η Γιουνάιτεντ στο 86ο λεπτό πήρε τους τρεις βαθμούς.

Γουέστ Χαμ-Άρσεναλ 0-6

Εξάσφαιροι οι Κανονιέρηδες,σε κοντινή απόσταση με την κορυφή

Συνέτριψε εκτός έδρας την Γουέστ Χαμ η Άρσεναλ.Ο Σαλιμπά άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό.Μέσα σε διάστημα 4 λεπτών η Άρσεναλ έβαλε 3 γκολ με τους Σάκα,Γκάμπριέλ και Τροσάρ να βρίσκουν δίχτυα.Στην επανάληψη μέσα σε δύο λεπτά έβαλαν γκολ οι Σάκα και Ράις.Με αυτή την νίκη καταδιώκει την Σίτυ στους 52 βαθμούς.Η Γουέστ Χαμ είναι στην 8η θέση με 36 βαθμούς που συνέχισε την καθοδική της πορεία στο πρωτάθλημα.

Άστον Βίλα 1-2 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Τέταρτη σερί νίκη για τους Κόκκινους Διαβόλους

Η Μάντσεστερ με γκολ του Μακτομινέι πήρε νίκη χρυσάφι για την συνέχεια έφτασε τις 4 σερί νίκες στο πρωτάθλημα.Αρχικά προηγήθηκε με τον Χόιλουντ στο δεύτερο ημίχρονο ισοφαρίστηκε από τον Ντούγκλας Ντίας και στο 86ο λεπτό διαμορφώθηκε το 1-2.Έφτασε τους 41 βαθμούς και είναι σε απόσταση πέντε βαθμών από την Άστον Βίλα που είναι στις ευρωπαϊκές θέσεις.