«Ζάλισε» την Κηφισιά και «τρέλανε» τον κόσμο της η ΑΕΚάρα !

Φοβερή, τρομακτική και από άλλο πλανήτη η ΑΕΚ, η οποία ζάλισε την Κηφισιά και έμεινε μονάχα στα 3 γκολ.

Α' Ημίχρονο

Καταιγιστική η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο, που δεν άφησε την Κηφισιά να πάρει ανάσα. Μάλιστα, στο 5ο μόλις λεπτό έμεινε με 10 παίκτες, αφού ο Σπίνος ανέτρεψε τον Λιβάι Γκαρσία εντός περιοχής και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Μάλιστα, δόθηκε πέναλτι , το οποίο και ανέλαβε ο επιθετικός από το Τρινιτάντ και Τομπάκο αστοχώντας και τον Αναγνωστόπουλο να αποκρούει. Λίγα λεπτά αργότερα και στο 19' ο επιθετικός της ΑΕΚ, εν τέλει σκοράρει με πανέμορφη κεφαλιά ψαράκι. Στο 24' τόσο η ΑΕΚ όσο και ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα του για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο πάλεψε με ότι είχε η Κηφισιά, που κατάφερε να διατηρήσει χαμηλά τον πήχη του σκορ, κάτι το οποίο κατάφερε με την άμυνα της και τον Μπράτσο, όπου αντιλαμβάνοντας τον καταιγιτικό ρυθμό της Ένωσης, την φόρτωσε με... 5 αμυντικούς! Η Κηφισιά πήρε κάποια μέτρα στο γήπεδο, όμως η κατοχή ήταν ανούσια. Εν τέλει, οι κιτρινόμαυροι σκόραραν στο 90' με τον Λιούμπισιτς να «ανοίγει λογαριασμό» για το 3-0, με κεφαλιά μετά από σέντρα του Άμραμπατ.