PREMIER LEAGUE MATCHDAY 25:Πλησιάζει την πεντάδα η Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της Λούτον με 1-2.Πεντάρα στην έδρα της Σέφιλντ  που έμεινε νωρίς με παίκτη λιγότερο από την Μπράιτον.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Μπράιτον 0-5

Σίφουνας από την έδρα της Σέφιλντ η Μπράιτον

Η αποβολή του Χολγκέιτ για τους γηπεδούχους έμελε να είναι μοιραία για την εξέλιξη τους στον αγώνα.Το σκορ άνοιξε ο Μπουανανότε στο 20ο λεπτό και στο 24ο λεπτό ο Γουέλμπεκ διπλασίασε τα τέρματα.Στην επανάληψη αυτογκόλ έβαλε ο Ρόμπινσον για το 0-3 ενώ με τα δύο προσωπικά γκολ του Άντινγκρα ο δείκτης του σκορ πήγε στο 0-5.Παραμένει χαμηλά η Σέφιλντ στην τελευταία θέση και στους 13 βαθμούς.Στην εξάδα προσπαθεί να φτάσει η Μπράιτον έχοντας 38 βαθμούς.

Λούτον - Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ 1-2

Έκανε το καθήκον της

Μπήκε δυναμικά και πέτυχε δύο γκολ νωρίς στην αναμέτρηση και τα δύο με τον Χόιλουντ.Μείωσε η Λούτον προσωρινά με τον Μόρρις όμως δεν άλλαξε ο δεικτής του σκορ στο υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Η Λούτον βρίσκεται στην 17η θέση με 20 βαθμούς χάνοντας αρκετούς πόντους στα τελευταία παιχνίδια.Η Μάντσεστερ μετά το στραβοπάτημα της Τότεναμ με την Γούλβς πλησιάσε την πεντάδα στο -3.