Λάρισα-Ατρόμητος: «Χ»αμένοι στην μετάφραση

Λάρισα και Ατρόμητος έμειναν ισόπαλοι (0-0) σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερο θέαμα, με τις δύο ομάδες να κρατάνε μόνο το βαθμό.

Στο 6' ο Ηλιάδης απείλησε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πλατέλλα, με την μπάλα να φεύγει άουτ, με τον δεύτερο να απειλεί και στο 14', αλλά ο Γιαννιώτης σε εκείνη την φάση έδιωξε σε κορνέρ.

Η Λάρισα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο με τον Ατρόμητο να απειλεί στο 30' με την κεφαλιά του Μανούσου. Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν και πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Το σκορ (0-0) ίδιο μέχρι το τέλος του αγώνα αφού καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τους Περιστεριώτες να έχει περισσότερες ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά.

Ιδιαίτερα στο 77' ο Μπουσούλαζιτς για λογαριασμό του Ατρομήτου, έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς, με το σουτ μέσα από την περιοχή, τελικώς να βγαίνει άουτ.