Αήττητος και ασταμάτητος,Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ 1-2

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενήθηκε από τον Λεβαδειακό και κατάφερε
με σχετική άνεση να κερδίσει 2-1 και να διατηρήσει την διαφορά ασφαλείας από τον Ολυμπιακό.Ο Δικέφαλος προηγήθηκε με τέρμα του Πρίγιοβιτς ενώ στο δεύτερο ημίχρονο διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟΚ ο Μπίσεσβαρ.Το γκολ των Βοιωτών πέτυχε ο Ζησόπουλος στο 75ο λεπτό.
ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
Στο 2ο λεπτό παραλίγο ο Δικέφαλος  να ανοίξει το σκορ όταν το σουτ του Μπίσεσβαρ έξω από την περιοχή βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι.Στο 4ο λεπτό τραυματίζεται σοβαρά μετά από άσχημη πτώση ο Βέρνμπλουμ  και αποχωρεί από τον αγώνα.Πρώτη καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό το σουτ του Ιωαννίδη απομάκρυνε ο Πασχαλάκης.Στο 41ο λεπτό ο Λέο Ζάμπα πάσαρε στον Πρίγιοβιτς  ο οποίος αν και σε δύσκολη θέση σκόραρε ένα εντυπωσιακό τέρμα λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μπίσεσβαρ αυτή την φορά βρήκε δίχτυα στο 46ο λεπτό μετά από σουτ  έξω από την μεγαλη περιοχή.Ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο έλεγχε απόλυτα το ματς και πίεζε για δεύτερο τέρμα.Αντιθέτως, ο Ζησόπουλος μείωσε για τον Λεβαδειακό στο 75ο λεπτό.Μετά από εκτέλεση κόρνερ στα δεξιά ο Ζησόπουλος έπιασε γυριστό και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.Ο αγώνας έληξε με τον Δικέφαλο να διατηρεί το 1-2 και να φτάνει τους 38 βαθμούς ενώ αντίθετα η ομάδα της Βοιωτίας βρίσκεται  στην προτελευταία θέση με 8 βαθμούς.