Νίκησαν στο δεύτερο ημίχρονο τους Κλίπερς οι Θάντερ

Βρίσκουν ρυθμό οι Θαντερ μετά από ένα κακό ξεκίνημα που είχαν κάνει και καταφέρνουν να πάρουν την δεύτερη διαδοχική τους νίκη και να βελτιώσουν το ρεκόρ τους στο (2-4),αντίθετα οι Κλιπερς θα χειροτερέψουν το ρεκόρ τους στο (4-3).
Γράφει ο Γιώργος Γιάννος

Οι Κλιπερς ξεκίνησαν καλύτερα το ματς και στην πρώτη περίοδο προηγήθηκαν(33-25).Οι Θαντερ έμοιαζαν να τα έχουν χαμένα αφού δεν κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα και να μείνουν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα με την λήξη του ημιχρόνου βρέθηκαν πίσω στο σκορ (67-54).Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν,οι Θαντερ ήταν ασταμάτητοι σε άμυνα και επίθεση και σημειώνοντας ένα επιμέρους σκορ (39-10) στο τρίτο δωδεκάλεπτο καθάρισαν το ματς αφού οι Θαντερ προηγήθηκαν στην τρίτη περίοδο για 18 πόντους(77-95) φτάνοντας τελίκα στην νίκη με 18 πόντους διαφορά (128-110).Το παιχνίδι στιγματίστηκε από την νέα διαμάχη του Γουεστμπρουκ με τον Μπεβερλι,με αφορμή την βουτιά του Μπεβερλι στα πόδια του σουπερ σταρ της Οκλαχομα,που χρειάστηκε να επέμβει μέχρι και η αστυνομία.
Για τους Θαντερ οδηγοί ήταν ο Πολ Τζωρτζ με 32 πόντους και 12 ριμπάουντ και ο Ρασελ Γουεστμπρουκ με 32 πόντους και 8 ασίστ.Βοήθεια πήραν και από τους Ντενις Σρεντερ που σημείωσε 15 πόντους και από τον Στιβεν Ανταμς που πρόσθεσε 18 πόντους και 12 ριμπάουντ.
Από την άλλη οι Κλιπερς είχαν τον Γκαλιναρι σε καλή μέρα με 27 πόντους.