Ξέχασαν τα σημαιάκια και... αναγκάστηκαν να παίξουν το βράδυ χωρίς προβολείς!

Απίστευτα πράγματα και λιγάκι...τριτοκοσμικά τα όσα συνέβησαν στον αγώνα του Α.Ο.Δ και του Τρινασιακού Στεφανίας.
Oι διαιτητές ξεχάσαν τα σημαιάκια...ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος για την Κυριακή στις 5:30 το απόγευμα στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής ομίλων του Κυπέλλου Λακωνίας .

Το διαιτητικό τρίο πριν βγει στον αγωνιστικό χώρο θυμήθηκε ότι δεν υπήρχαν σημαιάκια...αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο διαιτητής να φύγει από το γήπεδο για να πάει ως τη Σπάρτη 20 χλμ να βρει σημαιάκια (!) Το παιχνίδι άρχισε στις 18:15, όμως το τραγικό του αγώνα ήταν λίγο αργότερα.Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τη δύση του ηλίου και συνεχίστηκε ως το βαθύ σκοτάδι. Ο διαιτητής έπαιζε κανονικά το παιχνίδι ενώ δεν υπήρχαν ούτε προβολείς στο γήπεδο! Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η γηπεδούχος ομάδα που κέρδιζε ως τις καθυστερήσεις να φάει γκολ στο 94' , γκολ με φεγγάρι στη κυριολεξία...Μετά τη λήξη του αγώνα η γηπεδούχος ομάδα διαμαρτύρεται για αυτή την εξέλιξη στο διαιτητή. Ο εν λόγω διαιτητής σφυρίζει και αγώνες Γ' εθνικής.

Για την ιστορία o αγώνας ήταν μεταξύ των ομάδων Α.Ο.Δ ΚΑΙ Τρινασιακός Στεφανίας και έληξε 3-3.