Θετικά δείγματα απ'τους Παρτενοπέι, 3-1 την Ντόρτμουντ (vid)

Στο χθεσινό βραδινό φιλικό που διεξήχθη στο Σέντ Γκάλεν της Ελβετίας, βρήκε νικητές τους Παρτενοπέι απέναντι στους Βεστφαλούς με 3-1.

Τα γκολ από τον Arkadiusz Milik, τον Nikola Maksimović και τον Jose Callejón έδωσαν στην ομάδα του Carlo Ancelotti μια εντυπωσιακή νίκη στο Kybunpark της ομώνυμης ομάδας της πόλης. Ο Maximilian Philipp μείωσε απλά για την Ντόρτμουντ.

Ο Πολωνός μέσος Milik άνοιξε το σκορ μετά από μόλις επτά λεπτά αγώνα με ένα καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή των Γερμανών, που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Burki.

Ο Mahmoud Dahmoud παραλίγο να το ισοφάρισει το ματς, όταν το σουτ του κατέληξε στο δοκάρι των δοκών του Καρνέζη στο 13ο λεπτό αλλά μετά από 29 λεπτά, ο πίνακας του σκορ έγραψε το 2-0 υπέρ της Νάπολι, χάρη στον Maksimović που βγήκε από μια γωνία και σκόραρε με κεφαλιά.
Στο 65ο λεπτό, ο Philipp μείωσε την διαφορά του σκορ για την Ντόρτμουντ όταν από το σουτ του, η μπάλα κατέληξε στον ουρανό των δικτύων του Έλληνα πορτιέρο της Νάπολι.
Αλλά ο Callejón στις καθυστερήσεις του 2ου ημιχρόνου, με μια έξοχη προσπάθεια, έγραψε το τελικό 3-1 υπέρ των Ιταλών.