Το πρόγραμμα του Βερολίνου

Δευτέρα 6 Αυγούστου ξεκινάει το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών στην Γερμανία με έντονο το ελληνικό στοιχείο.Περιμένουμε αν μη τι άλλο αρκετά μετάλλια.


Αναλυτικά το πρόγραμμα της ελληνικής αποστολής:

Δευτέρα 6/8
17.05 Σφυροβολία (Α) Α’ γκρουπ Αναστασάκης
17.30 100 μ. (Α) προκρ. Νυφαντόπουλος
17.35 Μήκος (Α) πρ. Τεντόγλου
18.05 400 μ. εμπ. (Α) πρ.
18.30 Σφυροβολία (Α) Β’ γκρουπ Αναστασάκης
18.35 Σφαιροβολία (Α) πρ. α΄γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης
18.45 100 μ. (Γ) πρ. Σπανουδάκη
19.55 Σφαιροβολία (Α) πρ. β΄γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης

1η ημέρα/Τρίτη 7/8
Πρωί
09.35 50 χλμ. βάδην (Α-Γ) Τελικός
10.30 100 μ. 10άθλου
10.40 Δισκοβολίας (Α) προκ.
11.00 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.
11.10 Σφαιροβολία (Γ) πρ.
11.30 Μήκος 10άθλου
11.35 400 μ. (Α) πρ.
12.05 800 μ. (Γ) πρ.
12.10 Δισκοβολία (Α) πρ. Β΄γκρουπ
12.40 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.
12.50 Σφαιροβολία 10αθλου

Απόγευμα
19.30 Ύψος 10αθλου
19.45 Σφυροβολία (Α) τελικός
20.05 100 μ. (Γ) ημιτ.
20.05 Επί κοντώ (Γ) πρ. Στεφανίδη, Κυριακοπούλου, Πόλακ
20.25 100 μ. (Α) ημιτ.
20.45 400 μ. εμπ. (Α) ημιτ.
21.20 10.000 μ. (Α) τελικός
21.33 Σφαιροβολία (Α) τελικός
22.00 400 μ. 10αθλου
22.30 100 μ. (Γ) τελικός
22.50 100 μ. (Α) τελικός

2η ημέρα/Τετάρτη 8/8

Πρωί
10.35 110 μ. 10αθλου
11.10 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου
11.20 Δισκοβολία 10αθλου
11.50 200 μ. (Α) πρ. Τσάκωνας, Τριβυζάς
12.05 Τριπλούν (Γ) πρ. Παπαχρήστου
12.30 400 μ. (Γ) πρ. Μπελιμπασάκη, Βασιλείου, Μουρτά
12.40 Δισκοβολία 10αθλου Β΄γκρουπ
13.00 Επί κοντώ 10αθλου Α΄ γκρουπ
13.05 1.500 μ. (Α) πρ.
14.00 Ακοντισμός (Α) πρ. Α΄γκρουπ
14.15 Επί κοντω 10αθλου Β΄ γκρουπ
15.25 Ακοντισμός (Α) πρ. Β΄γκρουπ

Απόγευμα
18.50 Ακοντισμός 10αθλου Α΄ γκρουπ
19.25 Ύψος (Γ) πρ.
20.00 Ακοντισμός 10αθλου Β΄γκρουπ
20.05 400 μ. εμπ. (Γ) ημ.
20.30 400 μ. (Α) ημ.
20.40 Μήκος (Α) Τελικός
20.55 800 μ. (Γ) ημ.
21.09 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
21.15 200 μ. (Α) ημ.
21.20 Δισκοβολία (Α) Τελικός
21.40 10.000 μ. (Γ) Τελικός
22.35 1.500 μ. 10αθλου

4η ημέρα/Πέμπτη 9/8
Πρωί
10.30 Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου
11.00 100 μ. εμπ. 7αθλου
11.30 Μήκος (Γ) πρ. Αλεξούλη
11.50 Υψος 7αθλου
11.55 110 εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης
12.00 Δισκοβολία (Γ) πρ. Β ΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου
12.30 800 μ. (Α) πρ.
13.30 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Υφαντίδου
15.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Υφαντίδου

Απόγευμα
20.15 Σφαιροβολία 7αθλου
20.20 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
20.25 100 μ. εμπ. (Γ) ημ.
20.45 Υψος (Α) πρ. Μπανιώτης
20.50 400 μ. (Γ) ημ.
21.15 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
21.22 Ακοντισμός (Α) Τελικός
21.30 200 μ. 7αθλου
22.05 200 μ. (Α) Τελικός
22.20 3.000 μ. στιπλ Τελικός
22.50 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

4η ημέρα/Παρασκευή 10/8
Πρωί
11.00 Σφυροβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Σκαρβέλη
11.50 Μήκος 7αθλου
12.15 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης
12.25 200 μ. (Γ) πρ.
12.30 Σφυροβολία (Γ) πρ. Β΄γκρουπ
13.00 1.500 μ. (Γ) πρ.
13.25 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.
13.40 Τριπλούν (Α) πρ. Τσιάμης
13.50 Ακοντισμός 7αθλου Α’ γκρουπ
14.05 4Χ400 μ. (Α) πρ.
14.40 4Χ400 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα
15.05 Ακοντισμός 7αθλου Β’ γκρουπ

Απόγευμα
20.10 110 μ. εμπ. (Α) ημ.
20.22 Ύψος (Γ) Τελικός
20.32 800 μ. (Γ) ημ.
20.48 200 μ. (Γ) ημ.
21.07 Τριπλούν (Γ) Τελικός
21.20 800 μ. 7αθλου
21.25 Ακοντισμός (Γ) Τελικός
21.50 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
22.05 400 μ. (Α) Τελικός
22.20 800 μ. (Γ) Τελικός
22.35 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός
22.50 1.500 μ. (Α) Τελικός

5η ημέρα/Σάββατο 11/8

Πρωί
10.05 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη
11.55 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ

Απόγευμα
21.00 Υψος (Α) Τελικός
21.05 Μήκος (Γ) Τελικός
21.12 400 μ. (Γ) Τελικός
21.20 Δισκοβολία (Γ) Τελικός
21.30 800 μ. (Α) Τελικός
21.45 200 μ. (Γ) Τελικός
21.55 5.000 μ. (Α) Τελικός
22.30 4Χ400 μ. (Α) Τελικός
22.50 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

6η ημέρα/Σάββατο 12/8
09.05 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός Πριβιλέτζιο, Ρεμπούλη, Τσεκίνη
11.00 Μαραθώνιος (Α) Τελικός Μαγγίνας, Καραίσκος, Γκελαούζος
Απόγευμα
20.10 Επί κοντώ (Α) Τελικός
20.20 4Χ100 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα
20.30 Σφυροβολία (Γ) Τελικός
20.40 4Χ100 μ. (Α) πρ. Ελλάδα
20.55 Τριπλούν (Α) Τελικός
21.00 1.500 μ. (Γ) Τελικός
21.15 5.000 μ. (Γ) Τελικός
21.55 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
22.20 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός
22.35 4Χ100 μ. (Α) Τελικός

* Στους δρόμους ταχύτητας οι 12 καλύτεροι/ρες θα τρέξουν απευθείας στον ημιτελικό, κάτι που θα ανακοινωθεί μετά την τεχνική σύσκεψη των αγώνων
Share on Google Plus

About Παναγιώτης Καρπαθάκης

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment
loading...