Βροχή τα γκολ, Αγγλία-Παναμάς 6-1

Με χατ-τρικ του Χάρι Κέιν η Αγγλία ξέσπασε στον Παναμά κερδίζοντας τον με 6-1 έτσι με αυτή την νικη έφτασε τους 6 βαθμούς και "συγκατεικοί" με το Βέλγιο στην πρώτη θέση του 7ου ομιλου.

Το παιχνιδι ξεκίνησε με την Αγγλία να πιέζει και έτσι στο 8ο λεπτό ο Στόουνς άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0. Το 2-0 το έκανε ο Χάρι Κέιν στο 22' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 3-0 .ε τον Λίνγκαρντ στο 36'. Η Αγγλία συνέχισε να πιέζει στο 49ο λεπτό πάλι ο Στόουνς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ σήμερα έκανε το 4-0. Το ημίχρονο τελείωσε με το δείκτη του σκορ να ανεβαίνει στο 5-0 με άλλα μια εκτέλεση πέναλντι του Χάρι Κέιν στο 45+1.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τα λιοντάρια να πιέζουν και έτσι στο 62' ο Χάρι Κέιν έκανε το 6-0 πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Από εκεί και μετά οι Αγγλου κατεβασαν ταχυτητα και το μόνο που κατάφερε ο Παναμάς ήταν να βάλει το γκολ της τιμής στο 76' με τον Μπαλόι και να γράψει το 6-1 σκορ που έμεινε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.