Μουντιάλ 2018: Το πρόγραμμα της ημέρας

Συνεχίζετε το Παγκόσμιο κύπελλο στα γήπεδα της Ρωσίας και βρισκόμαστε λίγο πριν από το τέλος της 2ης αγωνιστικής των ομίλων. Κάποια αντιπροσοπευτικά συγκροτήματα είναι με το ένα πόδι στους 16 του θεσμού και κάποιοι θα περιμένουν την 3η και τελευταία αγωνιστική για να το μάθουν. Χθες λοιπόν η Βραζιλία κέρδισε αγχωτικά, παρά το 2-0, την Κόστα Ρίκα γιατί τα γκολ του Κουτίνιο και Νευμάρ μπήκαν στον έξτρα χρόνο των καθυστερήσεων. Στο άλλο ματς της ημέρας η Νιγηρία κέρδισε την Ισλανδία με 2-0 στην έκπληξη της ημέρας και βάζει "φωτιά" στον όμιλο της Αργεντινής, και στο τελευταίο ματς της ημέρας η Ελβετία κέρδισε με 2-1 την Σερβία με ανατροπή μάλιστα στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας.

Σήμερα η δράση συνεχίζεται με 3 σημαντικούς αγώνες για την επόμενη φάση. Το Βέλγιο θα αντιμετωπίσει την Τυνησία και με νίκη των Βελγων θα είναι στην επόμενη φάση. Η Νότια Κορέα θα αντιμετωπίσει το Μεξικό και η Γερμανία την Σουηδία σε ένα παιχνίδι ζωής και θανάτου για τους προηγούμενους Παγκόσμιους πρωταθλητές Γερμανούς μετά την ψυχρολουσία του πρώτου παιχνιδιού.