"Περίπατο" έκαναν οι "πράσινοι" κόντρα στον ΠΑΟΚ

Έυκολη νίκη και 2-0 έκανε ο Παναθηναικός κόντρα στον ΠΑΟΚ παίζοντας ένα φοβερό παιχνίδι και κερδίζοντας 84-67.
Οι "πράσινοι" μπήκαν απο την αρχή πολύ "φορτσάτοι" κάνοντας ένα σερί 9-0 με τρίποντα του Τζέιμς και Σίνγκλετον.Ο ΠΑΟΚ στην συνέχεια κατάφερε να ισοφαρίσει για το 9-9 όμως αυτό δεν στάθηκε εμπόδιο καθώς ο Παναθηναίκος έκανε ένα σερί 15-2 τελειώνοντας την α' περίοδο 24-11.Στο δεύτερο δεκάλεπτο χάρη στα πολλά φάουλ που έκανε ο ΠΑΟΚ ο Παναθηναικός κατάφερε να πάρει μία διαφορά στο τέλος της β' περιόδου με το σκορ να έιναι 46-30.Με την εμφανή μεγαλύτερη ποιότητα του Παναθηναικού και τον Νίκο Παππά που σκόραρε σε 21 λεπτά 17 πόντους με 3/4 τρίποντα η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ πήρε άλλη μία σημαντική νίκη με 84-67.