Έκανε...περίπατο στην Πλατεία!

Ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από την Νέα Σμύρνη,νικώντας τον Πανιώνιο με 3-0!
Στο πρώτο ημίχρονο το τριφύλλι παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο έδειξε να ξεπερνά τα όποια προβλήματα έχει,θυμίζοντας "δεμένη" και απροβλημάτιστη ομάδα.Μέχρι το 34' δεν υπήρξε κάποια μεγάλη ευκαιρία στην αναμέτρηση,ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ο Λουτσιάνο έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα δίνοντας στου "πράσινους" προβάδισμα ενός τέρματος.Μέσα σε λιγότερο από τρία λεπτά ο Λούντ διπλασίασε τα τέρματα του Παναθηναϊκού στέλνοντας τον στα αποδυτήρια χωρίς ιδιαίτερο άγχος για την συνέχεια.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα παρέμεινε ίδια,ο Πανιώνιος δεν βγήκε ποτέ από τα αποδυτήρια δείχνοντας να έχει καταλάβει ότι δεν υπάρχουν περιθώρια αντίδρασης.Το αποκορύφωμα για τον Παναθηναϊκό ήρθε στο 87' με τον Μόλινς ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.Οι πράσινοι βρίσκονται πλέον στην 8η θέση της βαθμολογίας ενώ ο Πανιώνιος στην 10η θέση της Superleague Σουρωτή.