Πλατανιάς - Πανιώνιος 1 - 2: Λύγισε στο τέλος

Πλατανιάς και Πανιώνιος αναμετρήθηκαν στα Περιβόλια για την 29η αγωνιστική της Super League.
Βαθμολογικά αδιάφορο ματς μιας και ο Πλατανιάς έχει υποβιβαστεί και μαθηματικά και ο Πανιώνιος δεν μπορεί να διεκδικήσει κάτι.

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
 Ισορροπημένο ματς από τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά του αγώνα, χωρίς καμία φάση μπροστά από τις δύο εστίες.
Τίποτα ουσιώδες από τις δύο ομάδες μετά από μισή ώρα παιχνιδιού.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στα Περιβόλια με τις δύο ομάδες φυσιολογικά να μένουν στο 0-0.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ:
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δεν υπάρχει καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες. Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο στο 48ο λεπτό, βγαίνει ο Μακρύλλος μπαίνει μέσα ο Οικονομίδης. Πρώτη αλλαγή και για τον Πλατανιά στο 51ο λεπτο μπαινειο Σινγκ στη θέση του Βάντερσον. Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά στο 55ο λεπτό, έξω ο Αγγελόπουλος στην θέση του ο Πατράλης.
Γκολ για τον Πλατανιά στο 61ο λεπτό ο Ουντόζι ανοίξε το σκορ και 1-0 για τους γηπεδούχους.
Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο στο 64ο λεπτό, έξω ο Ουάσιγκτον και στην θέση του περνάει ο Μασούρας.
Γκολ για τον Πανιώνιο στο 75ο λεπτό με τον Σπιριντόνοβιτς που ισοφαρίζει για τους Νεοσμυρνιώτες.
Γκολ για τον Πανιώνιο στο 89ο λεπτο και 1-2 και αυτή την φορά με τον Σπιριντόνοβιτς.
Δεν άντεξε ο Πλατανιάς που στο τέλος έχασε την ισοπαλία σε ένα κακό θα λέγαμε παιχνίδι.

Συνθέσεις των ομάδων:
Πλατανιάς: (Χατζηνικολάου Γ.) Κασωτάκης, Σάαντο, Καρυπίδης, Ντικαμονά, Βάντερσον (Σινγκ), Στανισάβλιεβιτς, Μαλσά, Εναικουλού, Αγγελόπουλος (Πατράλης), Κασάλιτσα, Ουντόζι

Πανιωνιος: (Γρηγορίου Μ.) Κότνικ, Σαραμαντάς, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Σπιριντόνοβιτς, Ουάσιγκτον (Μασούρας), Μακρύλλος (Οικονομίδης), Ντουρμισάι