Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ 2018

Τα ματς είναι πολλά , επομένως και η δράση είναι μεγάλη.
Το Μουντιάλ της Ρωσίας ξεκινάει την Πέμπτη 14-6-'18 με την ΕΡΤ να έχει εξασφαλίσει τα δικαιώματα της τηλεοπτικής παρουσίασης του στην Ελλάδα.Η φάση των ομίλων ξεκινάει όπως συνηθίζεται με την διοργανώτρια χώρα, την Ρωσία στην προκειμένη περίπτωση να υποδέχεται την Σαουδική Αραβία.

Η διοργάνωση θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 15-7-'18 με τον τελικό να ξεκινάει στις 18:00 ώρα Ελλάδος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Πέμπτη 14/618:00 Ρωσία – Σαουδική ΑραβίαΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 15/615:00 Αίγυπτος – ΟυρουγουάηΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Παρασκευή 15/618:00 Μαρόκο – ΙράνΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 15/621:00 Πορτογαλία – ΙσπανίαΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Σάββατο 16/613:00 Γαλλία – ΑυστραλίαΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 16/616:00 Αργεντινή – ΙσλανδίαΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 16/619:00 Περού – ΔανίαΕΡΤ1Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 16/622:00 Κροατία – ΝιγηρίαΕΡΤ1Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Κυριακή 17/615:00 Κόστα Ρίκα – ΣερβίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Κυριακή 17/618:00 Γερμανία – ΜεξικόΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 17/621:00 Βραζιλία – ΕλβετίαΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Δευτέρα 18/615:00 Σουηδία – Νότια ΚορέαΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 18/618:00 Βέλγιο – ΠαναμάςΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Δευτέρα 18/621:00 Τυνησία – ΑγγλίαΕΡΤ1Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Τρίτη 19/615:00 Κολομβία – ΙαπωνίαΕΡΤ1Mordovia Arena, Σαράνσκ
Τρίτη 19/618:00 Πολωνία – ΣενεγάληΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Τρίτη 19/621:00 Ρωσία – ΑίγυπτοςΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 20/615:00 Πορτογαλία – ΜαρόκοΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 20/618:00 Ουρουγουάη – Σ. ΑραβίαΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 20/621:00 Ιράν – ΙσπανίαΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Πέμπτη 21/615:00 Δανία – ΑυστραλίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 21/618:00 Γαλλία – ΠερούΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Πέμπτη 21/621:00 Αργεντινή – ΚροατίαΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 22/615:00 Βραζιλία – Κόστα ΡίκαΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 22/618:00 Νιγηρία – ΙσλανδίαΕΡΤ1Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Παρασκευή 22/621:00 Σερβία – ΕλβετίαΕΡΤ1Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Σάββατο 23/615:00 Βέλγιο – ΤυνησίαΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 23/618:00 Νότια Κορέα – ΜεξικόΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Σάββατο 23/621:00 Γερμανία – ΣουηδίαΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 24/615:00 Αγγλία – ΠαναμάςΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Κυριακή 24/618:00 Ιαπωνία – ΣενεγάληΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Κυριακή 24/621:00 Πολωνία – ΚολομβίαΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Δευτέρα 25/617:00 Ουρουγουάη – ΡωσίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 25/617:00 Σ. Αραβία – ΑίγυπτοςΕΡΤ2Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Δευτέρα 25/621:00 Ισπανία – ΜαρόκοΕΡΤ1Mordovia Arena, Σαράνσκ
Δευτέρα 25/621:00 Ιράν – ΠορτογαλίαΕΡΤ2Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Τρίτη 26/617:00 Δανία – ΓαλλίαΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τρίτη 26/617:00 Αυστραλία – ΠερούΕΡΤ2Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 26/621:00 Νιγηρία – ΑργεντινήΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 26/621:00 Ισλανδία – ΚροατίαΕΡΤ2Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 27/617:00 Νότια Κορέα – ΓερμανίαΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Τετάρτη 27/617:00 Μεξικό – ΣουηδίαΕΡΤ2Kazan Arena, Καζάν
Τετάρτη 27/621:00 Σερβία – ΒραζιλίαΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 27/621:00 Ελβετία – Κόστα ΡίκαΕΡΤ2Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Πέμπτη 28/617:00 Σενεγάλη – ΚολομβίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 28/617:00 Ιαπωνία – ΠολωνίαΕΡΤ2Volgograd Arena, Βολγκογκράντ
Πέμπτη 28/621:00 Αγγλία – ΒέλγιοΕΡΤ1Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Πέμπτη 28/621:00 Παναμάς – ΤυνησίαΕΡΤ2Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 30/617:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 30/621:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 1/717:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/721:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 2/717:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 2/721:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Τρίτη 3/717:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 3/721:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 6/717:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 6/721:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 7/717:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Σάββατο 7/721:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 10/721:00 ΗμιτελικόςΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 11/721:00 ΗμιτελικόςΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Σάββατο 14/717:00 Μικρός τελικόςΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Κυριακή 15/718:00 ΤελικόςΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Share on Google Plus

About Παναγιώτης Καρπαθάκης

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment