Ποδαρικό με...πεντάρα για τον ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ έκανε εντυπωσιακό ποδαρικό στην Τούμπα προσφέροντας θέαμα και γκολ στους φιλάθλους τους και σκαρφαλώνοντας έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.
Στο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ είχε την συντριπτική κατοχή της μπάλας με 71% χωρίς ωστόσο να μπορεί να την μεταφράσει σε ευκαιρίες και γκολ.Με δύο μόλις ευκαιρίες και ένα σουτ στον στόχο κατάφερε να προηγηθεί 1-0 στο 16' με τον Μάτος έπειτα από ασσίστ του Πέλκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα παρέμεινε ίδια με τον Λεβαδειακό να είναι και πάλι "απών'.O Κάμπος αμέσως μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους σκόραρε για τον ΠΑΟΚ κάνοντας το 2-0 στο 48'.Έπειτα ο συνήθης ύποπτος...Πρίγιοβιτς έστειλε ξανά την μπάλα στα δίχτυα των Βοιωτών γράφοντας το 3-0 υπέρ της ομάδας του.Στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κάμπος σκοραρέ ξανα διαμορφώνοντας  4-0 για τους Θεσσαλονικείς.Ο Πρίγιοβιτς εκτέλεσε πέναλτι στο 89' με τον ΠΑΟΚ να κάνει ποδαρικό στο νέο έτος με πεντάρα!