Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε η Ξάνθη 2-0 την Λάρισα

Η ακριτική ομάδα πάλεψε μέχρι τέλους για να ανατρέψει
το 3-0 του πρώτου αγώνα χωρίς όμως να το καταφέρει, με την Λάρισα να παίρνει το εισιτήριο για τους 8 της διοργάνωσης.Τα γκολ διαμορφώθηκαν από τον Μελιόπουλο στο 27ο λεπτό με κεφαλιά μετά από κόρνερ,και το δεύτερο σημειώθηκε από τον Σιλά στο 67ο λεπτό με σουτ.Αξίζει να σημειώσουμε ότι στο ματς είχαμε τρεις  κόκκινες δύο για παίκτες της Λάρισας και έναν για την Ξάνθη.Για τους ακρίτες αποβλήθηκε ο Τζουρίτσκοβιτς στο 66ο λεπτό ενώ για την Λάρισα αποβλήθηκαν οι Ντέλετιτς στο 61ο λεπτό και Καρατάσιος  στο 85ο λεπτό.

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Σβαρνάς, Μελιόπουλος, Σιλά, Καμαρά (46' Ντε Λούκας), Μεχία, Φασίδης (62' Τριάδης), Τζουρίτσκοβιτς, Κίκε (54' Γέντρισεκ), Κάστρο.

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Θεοδωρόπουλος, Καρατάσιος, Ζίζιτς, Γιοβάνοβιτς, Γουάλας, Λαγός, Φατιόν, Κριζμάν (65' Ρέντζας), Λεοζίνιο (56' Μιλοσάβλιεφ), Ντέλετιτς, Περόνε (69' Ναζλίδης).