Θανάσης και Ντένμον άλωσαν την Πλατεία.

Ο Παναθηναϊκός "φιλοδώρησε" με 23 πόντους τον Πανιώνιο,για την πέμπτη αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League.
Οι πράσινοι σε ένα εύκολο απόγευμα πέρασαν από την πλατεία της Νέας Σμύρνης επικρατώντας του Πανιωνίου με 66-89,με σούπερ Θανάση και Ντένμον.Ο πρώτος πέτυχε 11 πόντους με 5/6 δίποντα και 5(!) καρφώματα ενώ σημαντική ήταν για ακόμη μία φορά η αμυντική του λειτουργία.

Ο Μάρκους Ντένμον έκανε ίσως το καλύτερο φετινό του παιχνίδι με την φανέλα του Παναθηναϊκού,πετυχαίνοντας 21 πόντους με 4/7 τρίποντα,3/4 δίποντα,3/4 βολές,5 ριμπάουντ και 1 ασσίστ σε 24 λεπτά συμμετοχής.Έδειξε να ξεσπά μετά το απόλυτο μηδέν στον αγώνα με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ απομακρύνοντας-έστω και για λίγο-τα απειλητικά σύννεφα που επισκιάζουν την παραμονή του στην Αθήνα.

Καλά στοιχεία παρουσίασε και ο Ζακ Όγκαστ σε άμυνα και επίθεση,έχοντας 9 πόντους,6 ριμπάουντ και ένα εντυπωσιακό κάρφωμα στην πρώτη περίοδο στο ενεργητικό του.

Τα δεκάλεπτα:14-32, 40-52, 52-74, 66-89