Κόκκινο και με εντάσεις το παιχνίδι Λαμία-Κέρκυρα 1-1

Ένα παιχνίδι με εντάσεις λόγω κυρίως των δύο κόκκινων καρτών που είδε στο πρώτο ημίχρονο η Κέρκυρα ήρθε ισόπαλο 1-1.
Σαν να έχασε το ματς αυτό η Λαμία που δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα αγωνιζόμενη για 45 λεπτά εναντίον  παικτών.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ένα ημίχρονο το οποίο το άξιζε η Λαμία,ωστόσο το έχασε η Κέρκυρα. Κατάφεραν οι νησιώτες να χάσουν δύο παίκτες μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.Στο 46' ο Σοϊλέδης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και πήρε τον δρόμο προς τα αποδυτήρια.Στο 48' το ίδιο συνέβη και στον Μπαλάφα και κάπως έτσι μένει με 9 η Κέρκυρα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ πολύ νωρίς, μόλις στο 6ο λεπτό με τον Παμλίδη να πιάνει μια κεφαλιά και  έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.Η Λαμία ήταν όμως η κυρίαρχη και θα έχει να παραπονιέται για την φάση στο 12' όπου με σουτ του  Μπλάζιτς έφθασε κοντά στο γκολ όμως η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Γιαννακόπουλου.Ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλντι στο 46' με εκτελεστή τον Πίτι, ο οποίος και το κέρδισε με ανατροπή από τον Σοϊλέδη.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Η Κέρκυρα έκανε αυτό που έλεγε η λογική, δηλαδή έμεινε πίσω, στα καρέ της στο δεύτερο μέρος.Έφθασε πολλές φορές κοντά στο γκολ η Λαμία , ωστόσο τα σουτ των Πίτι και Βάντερσον είτε κατέληγαν λίγο άουτ είτε είχαν στοπ από τον πορτιέρο της Κέρκυρας.Κράτησε με νύχια και με δόντια η Κέρκυρα το 1-1 και της αξίζουν συγχαρητήρια εάν σκεφτεί κανείς πως έπαιζε για 45 λεπτά με 9 παίκτες.