Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0: Ξέσπασε ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός πήρε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα στη Λεωφόρο με 2-0.

Οι φίλοι του"τριφυλλιού" πήγαν στο Απόστολος Νικολαΐδης για την αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Γιάννινα και φώναξαν το σύνθημα "Μαζί σου και στα δύσκολα Παναθηναϊκε".

Αν και ο ΠΑΣ μπήκε καλύτερα στο ματς και έχοντας την κατοχή, ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που μέσα σε ένα 5λεπτο έφτασε στο 2-0. Στο 12 η σέντρα του Χούλτ έφτασε στον Χίλιεμαρκ η κεφαλιά του Σουηδού κόντραρε στον Μιχαήλ και κατέληξε στα δίχτυα.

Δύο λεπτά αργοτερα, η φανταστική εκτέλεση φάουλ του Μολίνς άφησε άγαλμα τον Βελλίδη και 2-0 για τον Παναθηναϊκό. Ο ΠΑΣ προσπάθησε να απειλήσει χωρίς να τα καταφέρει.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε καλύτερο ρυθμό. Οι "πράσινοι" πίεσαν για ένα ακόμη γκολ χωρίς αποτέλεσμα. Ο ΠΑΣ δεν μπόρεσε να αντιδράσει και το ματς έληξε με νικητή τον Παναθηναϊκό με 2-0.

Η λήξη του ματς βρήκε τους παίκτες μπροστά στους οργανωμένους για να τους χειροκροτήσουν. Φυσικά έλαβαν και αυτοί την ανάλογη αποθέωση.