Άξιος της μοίρας του

Ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε στην Σουηδία να εξασφαλίσει την πρόκριση για τους ομίλους
του Europa League,με αποτέλεσμα τον οδυνηρό αποκλεισμό του με 2-0 από την Έστερσουντ.Το σκορ διαμορφώθηκε σε 7 λεπτά με 2 σουτ του Γκόντος.Σπουδαία ευκαιρία χάθηκε για τον Δικέφαλο στις καθυστερήσεις.
Ο Δικέφαλος δεν ήταν αυτός που έπρεπε με αποτέλεσμα να χαθεί μέσα από τα χέρια του η πρόκριση.Στο πρώτο  ημίχρονο ήταν μέτριος είχε δύο καλές ευκαιρίες  άλλα την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας την είχε η Έστερσουντ.Στο β' ημίχρονο ακολούθησε η απόλυτη κατρακύλα  με τον Δικέφαλο να χάνει την μάχη του κέντρου να δημιουργεί ευκαιρίες με κορυφαία στιγμή το σόλο του Κάμπος να μην μπορεί όμως να απειλήσει ουσιαστικά.Όσο ο ΠΑΟΚ δεν μετέτρεπε σε γκολ τις ευκαιρίες του η Έστερσουντ με 2 μόλις σουτ σε 7 λεπτά στο διάστημα 70-77 κατάφερε όχι μόνο να προηγηθεί άλλα και να κρατά αυτή την πρόκριση  στα χέρια της.Όλα θα άλλαζαν στο παιχνίδι αν ο ΠΑΟΚ κατάφερνε στις καθυστερήσεις να βάλει γκολ μετά από την πίσω κεφαλιά του Πρίγιοβιτς 3 παίκτες δεν μπορούσαν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα με αποτέλεσμα να χαθεί και αυτή η ευκαιρία.Ο Δικέφαλος ακόμα και αν πετύχαινε αυτό το γκολ η κακή του εμφάνιση και νοοτροπία που έδειξε σίγουρα δεν θα διαγράφονταν.Ο Δικέφαλος λοιπόν καλείται να στρέψει την προσοχή του στο πρωτάθλημα ώστε να πάρει ένα καλό εισιτήριο που θα τον οδηγήσει στους ομίλους μίας εκ των δύο κορυφαίων ευρωπαϊκών διοργανώσεων την επόμενη χρονιά.